כיצד לגייס אשראי לחברה בצורה נכונה

כיצד לגייס אשראי לחברה בצורה נכונה

גיוס אשראי לחברה הוא צעד שדורש תזמון נכון!

נקדים ונאמר שחברה צריכה לדאוג להגדלת מסגרות האשראי שלה כאשר היא יכולה לבצע זאת. דווקא כשמצב החברה טוב עליה לדאוג שיהיו לה מסגרות אשראי גבוהות יותר מהצרכים שלה באותה עת, כך שאם תהיה הרעה זמנית במצב החברה, מסגרות האשראי יאפשרו לחברה להמשיך את הפעילות העסקית. לרוב, חברות פונות לגייס אשראי כאשר הנתונים הפיננסים פחות טובים מה שהופך את משימת גיוס האשראי לקשה משמעותית והאשראי שיתקבל יהיה יקר יותר כלומר הלוואות לחברה בריביות גבוהות.

כלל הזהב – גיוס אשראי כשאפשר ולא כשצריך!

כיצד גיוס אשראי נכון יכול לתרום לחברה?
גיוס אשראי בצורה נכונה ישפיע לטובה על כלל החברה, כך שבסיום התהליך החברה תוכל להרוויח יותר ולהיות יעילה יותר.
נציג להלן נושאים שונים הקשורים לאשראי הבנקאי של החברה. נציג בכל נושא את התועלת שתהיה לחברה מטיפול בנקאי נכון באותו נושא:

 • רווחיות החברה
  ברוב המקרים, יבוא מוצרים מחו"ל זול יותר מרכישה בארץ של מוצרים דומים. יחד עם זאת, רכישה מספקים בחו"ל דורשת לרוב תשלום מיידי ומהיר יותר לעומת רכישה מספקים מקומיים.
  התועלת : באמצעות אשראי מתאים ניתן לבצע יבוא במחירים נמוכים תוך הגדלת הרווחיות הגולמית של .חברה.
 • תשלומים שוטפים
  בד"כ עיקר התשלומים של החברה מתרכזים בתחילת החודש עד וכולל תשלום המשכורות והמוסדות, כלומר קיים "פיק" בתחילת החודש שמנהלי החברה צריכים להתמודד עמו. התמודדות זו מסיטה את תשומת לב המנהלים מניהול העסק לעבר "כיבוי שריפות" תזרימיות, לעיתים באמצעות לקיחת הלוואות לחברה ואפילו בריביות גבוהות.
  התועלת : אשראי מתאים ייתן מענה ל"פיק" של התשלומים ויאפשר פעילות תקינה של החברה ועמידה ב.שלומי השכר.
 • התייעלות החברה
  קיימים מקרים שבאמצעות השקעה חד פעמית ניתן לייעל את הפעילות התפעולית של החברה, למשל מעבר למרלו"ג. מדובר בהשקעה חד פעמית אשר תניב רווחים עוד שנים רבות אחריה.
  התועלת : הלוואה מתאימה תביא לשיפור הרווח והקטנת ההוצאות התפעוליות של החברה וכן להתייעלות בעבודה השוטפת.
 • הון חוזר
  בחברות, אשר אינן חברות קמעונאיות, כל גידול במכירות משפיע לרעה על ההון החוזר. על החברות לממן מיידית תשלום לספקים וכן הגדלה ברמות המלאי ומנגד האשראי ללקוחות כמעט תמיד ארוך מאשראי הספקים.
  התועלת : מסגרת אשראי מתאימה תתמוך בהגדלת מכירות החברה ומיצוי הפוטנציאל הגלום בגידול.

לעזוז יועצים ניסיון של מעל 25 שנה בגיוס אשראי לחברות בהיקפים של מאות אלפי ש"ח ועד עשרות מיליוני ש"ח לבקשה.ליווינו מגוון רחב של חברות, עסקים וארגונים, במגוון רחב של תחומים, עד לקבלת האשראי המתאים בהצלחה רבה.
השאירו פרטים לקבלת יעוץ חינם